ATATÜRK ARBOTERUMU

İstanbul Bahçeköy‘de, Belgrad Ormanları‘nın içine 256 hektarlık alana konuşlanan Atatürk Arboretumu,Türkiye’deki iki Arboretumdan biri.

Atatürk Arboretumu ilk bakışta bir açıkhava müzesini andırıyor. Çünkü içeride gördüğünüz bitkilerin türleri hemen önlerinde yazıyor. Böylelikle baktığınız ağacın türünü öğrenebiliyorsunuz.

Göller ve doğal güzelliklerle dolu gezi rotalarınız boyunca hayvan dostlarımız da sizleri yalnız bırakmıyor. Ördekler, kazlar, su kaplumbağaları, balıklar, kuşlar, kurbağalar, köpekler, hatta parkın en uzak noktasında bir yerde özgür ortamlarında yaşayan karacalar; arboretuma ayrı bir lezzet katıyor. Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılan Kirazlıbent ile 1916 yılında Neşet Hoca tarafından kurulan Türkiye’nin ilk fidanlığını da Atatürk Arboretumu‘nun içinde görebilmek mümkün.

Koşullar: Gelin, damat ve fotoğrafçıyla birlikte toplam 6 kişilik ekip için park’a giriş ve çekim ücreti 295 TL ödenmesi gerekiyor. Rezervasyon yaptırmak ve bilgi almak için 0(212) 226 19 29 arayabilirsiniz.

Teklif Al

Merhaba, Size geri dönüş yapabilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi doğru yazınız.